Спортска Сала Јасмин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Спортска Сала Јасмин
SportsHallJasmin.png
Место ул. Браќа Хаџи-Тефови 28
Кавадарци, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Кавадарци
Игра КК Фени Индустри
ГРК Кавадарци
Гледачи 1,800

Спортска Сала Јасмин е спортска сала во Кавадарци, Македонија и има капацитет да прими 1,800 гледачи.

Салата најмногу се користи за натпреварите на КК Фени Индустри.[1] Салата исто така се користи за концерти и натпреварите на ГРК Кавадарци во Ракомет.[2]

Настани[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2014-03-14. Посетено на 2013-07-28.
  2. http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2010-11/match/3/030/HC+VV+Tikvesh+06+-+KS+%22Azoty-Pulawy%22
  3. http://www.bgbasket.com/en/hall.php?id=70

Надворешни врски[уреди | уреди извор]