Спортска Сала Јасмин

Координати: 41°26′02″N 22°00′14″E / 41.43389° СГШ; 22.00389° ИГД / 41.43389; 22.00389
Од Википедија — слободната енциклопедија
Спортска Сала Јасмин
Место ул. Браќа Хаџи-Тефови 28
Кавадарци, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Кавадарци
Игра КК Фени Индустри
ГРК Кавадарци
Гледачи 1,800

Спортска Сала Јасмин — спортска сала во Кавадарци, Македонија, која има капацитет од 1.800 гледачи. Салата најмногу се користи за натпреварите на КК Фени Индустри и РК Тиквеш 2014, но и за одржување на концерти.[1][2]

Настани[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2014-03-14. Посетено на 2013-07-28.
  2. http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2010-11/match/3/030/HC+VV+Tikvesh+06+-+KS+%22Azoty-Pulawy%22
  3. http://www.bgbasket.com/en/hall.php?id=70

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

41°26′02″N 22°00′14″E / 41.43389° СГШ; 22.00389° ИГД / 41.43389; 22.00389