Разлика помеѓу преработките на „Ногонур“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Ногоннур''' ({{lang-mn|Ногооннуур}}, ''зелено езер'')е [[област во Монголија]] во [[покраината Бајан-Олги]].
 
941.847

уредувања

Прегледник