Ласло Биро: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 151 бајт ,  пред 11 месец
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Неговиот изум: Јазична исправка, replaced: се базира → се заснова)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
* {{Ризница-ред|László József Bíró}}
* [http://www.budpocketguide.com/TouristInfo/famous/Famous_Hungarians17.php Кратка биографија на Биро] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20190409183237/http://budpocketguide.com/TouristInfo/famous/Famous_Hungarians17.php |date=2019-04-09 }} од Будимпешта
 
[[Категорија:Родени во 1899 година]]
29.743

уредувања

Прегледник