Клавдиј Птоломеј: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Име и потекло: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}}
[проверена преработка][проверена преработка]
(Одбиени последните 2 промени (од 46.217.154.208) и ја поврати преработката 3934103 на Bjankuloski06)
с (→‎Име и потекло: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
 
 
== Име и потекло ==
Се претпоставува дека бил припадник на грчката заедница во Египет. Но исто така постојат податоци кои укажуваат дека е можно да бил хеленизиран египќанин.
 
{{Биографија-никулец}}
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Птоломеј, Клавдиј}}
[[Категорија:Римски историчари]]

Прегледник