Разлика помеѓу преработките на „Пијалак“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Alcoholic beverages.jpg|мини|Алкохолни пијалаци]]
'''Пијалак''' е течност, специјално припремена за човечко конзумирање. Пијалаците може да се поделат на разни групи како што се чиста вода, алкохол, безалкохолни пијалаци, [[Сода-вода|газаиранигазирани]] пијалаци, овошен или зеленчуков пијалак на пример како што е [[лимонада]]та. Покрај тоа што ги задоволуваат основните потреби, пијалаците се дел од културата на човечкото општество.
 
==Алкохолни пијалаци==

Прегледник