Разлика помеѓу преработките на „Анче Џамбазова“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
| опис =
| родено-име =
| роден-дата = {{роденродена на|03|август|1942}}
| роден-место ={{знаменце|Flag of North Macedonia (1944–1946).svg}} [[Народна Република Македонија|Македонија]]
| починал-дата = {{починал на|30|септември|1997}}
Анонимен корисник

Прегледник