Прејди на содржината

Ташко Ширилов: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| birth_name = {{роден на|20|август|1938}}
| birth_place = [[Горничево]], [[Леринско]], [[Грција]]
| death_date = {{починат 2019}}
| death_place = {{починат во|Скопје}}, {{МКД}}
| occupation = [[книжевник]], книжевен критичар и [[преведувач]]
| nationality = [[Македонец]]
261

уредување