Разлика помеѓу преработките на „Јонатан Ластра“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 143 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
| image =
| caption =
| fullname = Јонатан Ластра Мартинес
| nickname =
| birth_date = {{bda|1993|6|3|df=yes}}
| birth_place = [[Билбао]], [[Шпанија]]{{ШПА}}
| height =
| weight =
| majorwins =
| medaltemplates =
| updated = 252 августјули 20172018
}}
 
'''Јонатан Ластра МартинезМартинес''' ({{lang-es|Jonathan Lastra Martínez}}; р. {{роден|3|јуни|1993}} во {{роден во|Билбао}}) — [[Шпанија|шпански]] професионален [[друмски велосипедист]], кој вози за професионалната континентална екипа {{ct|CJR}}.<ref>{{нмс|url= http://www.procyclingstats.com/rider.php?id=190460|title=Jonathan Lastra|publisher=ProCyclingStats|accessdate=3 февруари 2016}}</ref>
 
== Достигнувања ==
;2016
: 10. Копа Уго Агостони
;2018
: 9. Краен пласман [[Трка околу Хрватска]]
: 10. Гран При де Плимелек-Морбијан
{{palmares end}}
 

Прегледник