Дворишка Река: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 9 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| progression = [[Лебница (река)|Лебница]] → [[Струма]] → [[Егејско Море]]
| basin_countries = {{МКД}}
| watershed = 95 км².<sup>2</sup><ref name="Реки во Македонија" />
}}
 

Прегледник