Тесноносни мајмуни: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бришење на "Stump-Tailed_Macaque.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Srittau|Srittau]
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(Бришење на "Stump-Tailed_Macaque.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Srittau|Srittau])
| name = Тесноносни мајмуни
| fossil_range = dоцен [[еоцен]] – денес
| image = Stump-Tailed Macaque.jpg
| image_width = 250px
| image_caption = [[Младенче]] од [[мечкино макаки]],<br />држено од човечка рака.

Прегледник