Виборг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Нема опис на уредувањето
| official_name = Виборг
| image_skyline = Viborg - set fra øst.jpg
| image_seal = ViborgsViborg våbenSegl.pngjpg
| image_shield = Coat of arms of Viborg.svg
| pushpin_map = Denmark
| map_caption = Местоположба во Данска
37

уредувања

Прегледник