Разлика помеѓу преработките на „Григориј Распутин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
look English Wikipedia
с (Bot: Migrating 60 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q43989 (translate me))
(look English Wikipedia)
|birth_date = {{роден на|22|јануари|1869}}
|birth_place = {{роден во|Покровско|Сибир|Руска империја}}
|death_date = {{починал на|2930|декември|1916}}
|death_place = {{починал во|Санкт Петербург|Руска империја}}
|death_cause = Убиство
Анонимен корисник

Прегледник