Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 28 бајти ,  пред 6 години
 
==Ликови во драмата==
*[[Кралотne Клавидијe poznato ime (Хамлет)] - кралот на Данска
*[[Принцот Хамлет|] - син на поранешниот крал и внук на сегашниот крал
*[[Гертруда (Хамлет)|Гертруда]] - кралицата на Данска и мајка на Хамлет
Анонимен корисник

Прегледник