Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 38 бајти ,  пред 6 години
 
==Ликови во драмата==
*[[Кралот Клавидиј (Хамлет)|Тулумба]] - кралот на Данска
*[[Принцот Хамлет|Маја Кочева]] - син на поранешниот крал и внук на сегашниот крал
*[[Гертруда (Хамлет)|Гертруда]] - кралицата на Данска и мајка на Хамлет
*[[Полониј (Хамлет)|Полониј]] - управник на кралскиот имот
Анонимен корисник

Прегледник