Јохан Тарчуловски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена ревизијата 3045120 на Тиверополник)
сНема опис на уредувањето
| native_name = Јохан Тарчуловски {{mk icon}}
| native_name_lang = Macedonian
| image = [[Податотека:Johan Tarculovski.png|250px]]
| image_size =
| alt =
| caption = Тарчуловски по пристигнувањето во Македонија
| birth_date = {{birthроден date and ageна|197417|11ноември|171974}}
| death_date =
| birth_place = {{роден во|Скопје}}, {{МКД}}
| death_place = {{роден на|17|ноември|1974}}
| placeofburial =
| placeofburial_label =

Прегледник