Француска револуција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.6.8) (Робот: Ја менувам et:Suur Prantsuse revolutsioon во et:Prantsuse revolutsioon
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува la:Res novae Francicae)
с (r2.6.8) (Робот: Ја менувам et:Suur Prantsuse revolutsioon во et:Prantsuse revolutsioon)
[[da:Den Franske Revolution]]
[[de:Französische Revolution]]
[[et:Suur Prantsuse revolutsioon]]
[[el:Γαλλική Επανάσταση]]
[[en:French Revolution]]
3.967

уредувања

Прегледник