Венсенска Шума: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 9 години
с
с (r2.7.3) (Робот: Менува sr:Венсенска шума)
 
=== Езера ===
На подрачјето на Вансанската шума се простираат 4 езера, напојувани со вода од реката [[Марна (река)|Марна]]:
 
* ''Езерото Домезнил'', на запад, со површина од 12 хектари, на кое има два острова

Прегледник