Разлика помеѓу преработките на „Зандерслебен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ba:Зандерслебен)
}}
 
'''Зандерслебен''' ({{lang-de|Sandersleben}}) е град и поранешна општина во округот [[Мансфелд-Зидхарц]], во [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Се наоѓа на реката [[Випер (Зале)|Випер]], околу 17 километри северно од [[Ајслебен]]. Од 1 јануари 2010, е дел од градот [[Арнштајн (Саксонија-Анхалт)|Арнштајн]].
 
[[Категорија:Градови во Саксонија-Анхалт]]

Прегледник