Кастиља-Ла Манча: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 15 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
грб = Escudo Castilla-La Mancha.svg|
знаме = Bandera Castilla-La Mancha.svg|
слика = Campo de Criptana Molinos de Viento 1.jpjpg|
опис = <small>Типични манчански ветреници којекои јеги прославиопрославил [[Мигел де Сервантес|Сервантес]] уво свомсвојот [[Дон Кихот|Дон Кихоту]]</small>|
град = [[Толедо]]|
јазик = [[шпански језик|шпански]]|

Прегледник