Разлика помеѓу преработките на „Административна поделба на Холандија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
[[Холандија]] административно се дели на:
 
* [[Провинции во Холандија|провинции]]
* [[Општини во Холандија|општини]]
 
 
941.847

уредувања

Прегледник