Прејди на содржината

Ризоспастис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ризоспастис
ТипДневен весник
СопственикКомунистичка партија на Грција
ИздавачКомунистичка партија на Грција
Основанјуни 1916
Политичка определбакомунизам
марксизам-ленинизам
Јазикгрчки
Страницаrizospastis.gr

Ризоспастис (грчки: Ριζοσπάστης, Радикал) е официјалниот весник на Комунистичката партија на Грција.