Податотека:Wikimedia-logo.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.024 × 1.024 пиксели, големина: 557 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.


Опис

Опис

The logo of Wikimedia, without text. The logo was originally designed by w:User:Neolux.

Датум
Извор File:Wikimedia-logo.png
Автор This SVG file was written by User:Zscout370 with modifications by Dbenbenn. The logo was originally designed by Neolux on Meta (15 Oktober 2003).
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Use of this logo is subject to Wikimedia visual identity guidelines.

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Лиценцирање

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Trademarked
™ Wikimedia Foundation, Inc.
Оваа податотека е (или содржи) едно од официјалните логоа или ликовни претстави на Фондацијата Викимедија или некој од нејзините проекти. Употребата на логоата и заштитните знаци на Викимедија подлежи на правилата за заштитни знаци и правилата за ликовен идентитет, па затоа може да ви треба дозвола.

Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање


Alemannisch | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | čeština | Deutsch | English | español | euskara | فارسی | français | galego | עברית | हिन्दी | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | नेपाली | Nederlands | polski | پښتو | português | sicilianu | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Wikimedia-logo black.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:26, 13 јуни 2018Минијатура на верзијата од 21:26, 13 јуни 20181.024 × 1.024 (557 бајти)JdxValid version by User:Thomas Linard (File:Wikimedia-logo (2).svg)
09:41, 22 март 2006Минијатура на верзијата од 09:41, 22 март 20061.024 × 1.024 (692 бајти)DbenbennSimpler SVG code, based on a suggestion of User:Pumbaa80.
04:47, 1 јануари 2006Минијатура на верзијата од 04:47, 1 јануари 20061.198 × 1.198 (794 бајти)Dbenbennmore accurate rendition of the PNG version
04:15, 1 јануари 2006Минијатура на верзијата од 04:15, 1 јануари 2006600 × 600 (764 бајти)Dbenbenntransparent background, and cleaned SVG
02:19, 1 јануари 2006Минијатура на верзијата од 02:19, 1 јануари 2006600 × 600 (2 КБ)Dbenbenndrawn by User:Zscout370, {{CopyrightedWikimedia}}

Следниве 95 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци