Корисник:Ca7apult

  Од Википедија — слободната енциклопедија
  (Пренасочено од Корисник:Vasil1234)
  Button pages.svg
  Awards icon.svg
  Crystal Clear action edit.png


  Денес е 31 март 2023 година. Википедија на Македонски јазик има 135.249 статии.

  Статии под моментална поголема промена
  Статии за викифицирање