Категорија:Маорски зборови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Зборови преземени од маорскиот јазик кои секојдневно се употребуваат и играат во новозеландскиот англиски јазик и имаат важна улога во новозеландското општество.

Страници во категоријата „Маорски зборови“

Прикажани се 6 од вкупно 6 страници во категоријата.