Ивон Страховски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ивон Страховски
Роден(а)Ивон Страховски
ЗанимањеГлумица
Активен2004–сè уште

Ивон Страховски (родена на 30 јули 1982 како Ивон Џеклин Страховски[1]) — австралиска глумица. Таа е родена во Австралија, но нејзините родители потекнуваат од Полска, па затоа таа знае да зборува течно и на полски јазик. По завршување на факултет, Ивон Страховски глуми во три Австралиски ТВ-Серии. Подоцна, после аудиција, Ивон Страховски ја има добиено улогата на Sarah Walker во телевизиското шоу Chuck[2].

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. https://twitter.com/Y_Strahovski/status/278219160616587264
  2. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2007-12-23. Посетено на 2013-05-17.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]