Иван Илиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Иван Илиќ
Лични податоци
Роден на 17 март 2001 (2001-03-17) (19 г.)
Роден во Ниш, СРЈ
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Црвена ѕвезда
Младинска кариера
Филип Филиповиќ
2008–2016 Реал Ниш
2016– Црвена ѕвезда
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2017– Црвена ѕвезда 1 (0)
Репрезентација
2015–2016 Србија Србија 15 3 (0)
2016 Србија Србија 16 3 (0)
2016– Србија Србија 17 15 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 4 април 2017.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 10 мај 2017

Иван Илиќ (роден 17 март 2001 во Ниш) — српски фудбалер кој моментално игра за Црвена ѕвезда.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Легедарниот Милко Ѓуровски сега падна на третото место“. sportmedia.mk. 3 April 2017.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]