Никола Влашиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никола Влашиќ
Nikola Vlašić (CSKA Moscow, 19.08.2019).jpg
Лични податоци
Полно име Никола Влашиќ[1]
Роден на 4 октомври 1997 (1997-10-04) (24 г.)
Роден во Сплит, Хрватска
Држава Хрватска Хрватска
Висина &100000000000001780000001,78 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб ЦСКА Москва ЦСКА Москва
Број 8
Младинска кариера
Хајдук Сплит Хајдук Сплит
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2014-2017 Хајдук Сплит Хајдук Сплит 86 (11)
2017-2018 Евертон Евертон 12 (0)
2018- ЦСКА Москва ЦСКА Москва 81 (28)
Репрезентација
2012-2013 Хрватска Хрватска 16 8 (1)
2013 Хрватска Хрватска 17 8 (1)
2014 Хрватска Хрватска 18 2 (1)
2015 Хрватска Хрватска 19 3 (0)
2015-2019 Хрватска Хрватска 21 17 (6)
2017- Хрватска Хрватска 24 (5)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Никола Влашиќ (роден на 4 октомври 1997 во Сплит) е хрватски фудбалер, играч од средниот ред на ЦСКА Москва и на хрватската репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Nikola Vlasic“. buzzlearn.com. 19 јуни 2021. Посетено на 19 јуни 2021.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]