Европски пат Е251

Од Википедија — слободната енциклопедија

E251 shield

E251
Должина: км
Поважни клучки
Од:Засниц (Германија)
До:Берлин (Германија)
Местоположба
Земји: Германија
Патна мрежа
Европска патна мрежа

Европски пат E251 ― европски пат од Б класа во Германија, кој ги поврзува градовите ЗасницШтралзундНојбранденбургБерлин.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]