Прејди на содржината

Европски пат Е94

Од Википедија — слободната енциклопедија

E94 shield

E94
Должина: км
Поважни клучки
Запад крај:Коринт
Исток крај:Атина
Местоположба
Земји: Грција
Патна мрежа
Европска патна мрежа

Европски пат Е94пат кој е дел од европската патна мрежа, која е низа на главни патишта во Европа и Мала Азија.

Е94 започнува во западна Грција во Коринт и преку патот А6 (Атики Одос), се протега на исток преку Мегара и Елефсина и завршува во грчката престолнина Атина во Саронскиот Залив на исток.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]