Евангелско-методистичка црква (Вељуса)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Евангелско-методистичка црква
Евангелско Методистичка Црква во Вељуса-01.JPG
Основни податоци
МестоВељуса, Општина Струмица
ПрипадностЕвангелско-методистичка црква на Македонија
ЕпархијаСтрумица

Евангелско-методистичка црква е христијански храм кој се наоѓа во Вељуса, Општина Струмица.

Галерија[уреди | уреди извор]