Евангелско-методистичка црква (Раклиш)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Евангелско-методистичка црква
Evangelical Methodist Church - Rakliš (1).jpg
Основни податоци
МестоРаклиш, Општина Радовиш
ПрипадностЕвангелско-методистичка црква на Македонија
ЕпархијаРадовиш

Евангелско-методистичка црква — христијански храм кој се наоѓа во Раклиш, Општина Радовиш.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]