Прејди на содржината

Ѓорѓи Мојсов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ѓорѓи Мојсов
Лични податоци
Полно име Ѓорѓи Мојсов
Роден на 27 мај 1985(1985-05-27)(39 г.)
Роден во Кавадарци, Македонија
Висина &100000000000001840000001,84 м
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Пелистер
Број --
Младинска кариера
Партизан
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005-2007 Пелистер 5 (0)
2007-2008 Вардар 24 (1)
2008-2009 Работнички 17 (1)
2009 Отелул Галати 7 (0)
2010 Ѓер 1 (0)
2010-2011 Работнички 15 (0)
2011 Вардар 10 (0)
2011-2012 Металец ГМ 8 (0)
2012-2013 Турново 8 (2)
2013- Пелистер 4 (0)
Репрезентација
2005 Македонија до 19 години 5 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 23 април 2012

Ѓорѓи Мојсов (роден на 27 мај 1985 година)[1] е македонски фудбалер, роден во Кавадарци. Моментално игра за ФК Пелистер од Битола.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2013-12-03. Посетено на 2013-12-07.