2000 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1990199119921993199419951996 •   
199719981999 2000 200120022003
   2004200520062007200820092010
Поврзан временски период или предмет
1997199819992000200120022003
1970-тите1980-тите1990-тите2000-тите2010-тите2020-тите2030-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

2000 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]