1986 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1976197719781979198019811982 •   
198319841985 1986 198719881989
   1990199119921993199419951996
Поврзан временски период или предмет
1983198419851986198719881989
1950-ти1960-ти1970-ти1980-ти1990-ти2000-ти2010-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1986 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]