1983 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1973197419751976197719781979 •   
198019811982 1983 198419851986
   1987198819891990199119921993
Поврзан временски период или предмет
1980198119821983198419851986
1950-ти1960-ти1970-ти1980-ти1990-ти2000-ти2010-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1983 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]