Чојбалсан, Дорнод (област)

Координати: 48°26′21″N 114°52′26″E / 48.43917° СГШ; 114.87389° ИГД / 48.43917; 114.87389
Од Википедија — слободната енциклопедија
Оваа статија е за личност, за други значења на поимот Чојбалсан видете Чојбалсан (појаснување)

Чојбалсан (монголски: Чойбалсан) е област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 2,691.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°26′21″N 114°52′26″E / 48.43917° СГШ; 114.87389° ИГД / 48.43917; 114.87389