Чојбалсан, Дорнод (област)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Оваа статија е за личност, за други значења на поимот Чојбалсан видете Чојбалсан (појаснување)

Чојбалсан (монголски: Чойбалсан) е област во Монголија во покраината Дорнод.