Цаган-Ово, Дорнод

Координати: 48°33′58″N 113°14′19″E / 48.56611° СГШ; 113.23861° ИГД / 48.56611; 113.23861
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цаган-Ово (монголски: Цагаан-Овоо) е област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 3,696.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°33′58″N 113°14′19″E / 48.56611° СГШ; 113.23861° ИГД / 48.56611; 113.23861