Булган, Дорнод

Координати: 47°59′59″N 113°56′00″E / 47.99972° СГШ; 113.93333° ИГД / 47.99972; 113.93333
Од Википедија — слободната енциклопедија
За други значења на поимот видете Булган (појаснување)

Булган (монголски: Булган) е област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 1,775.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

47°59′59″N 113°56′00″E / 47.99972° СГШ; 113.93333° ИГД / 47.99972; 113.93333