Холонбуир, Дорнод

Координати: 47°55′34″N 112°57′42″E / 47.92611° СГШ; 112.96167° ИГД / 47.92611; 112.96167
Од Википедија — слободната енциклопедија

Холонбуир (монголски: Хөлөнбуйр) — област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 1,776.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

47°55′34″N 112°57′42″E / 47.92611° СГШ; 112.96167° ИГД / 47.92611; 112.96167