Сергелен, Дорнод

Координати: 48°30′31″N 114°01′55″E / 48.50861° СГШ; 114.03194° ИГД / 48.50861; 114.03194
Од Википедија — слободната енциклопедија

Сергелен (монголски: Сэргэлэн) е област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 2,198.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°30′31″N 114°01′55″E / 48.50861° СГШ; 114.03194° ИГД / 48.50861; 114.03194