Прејди на содржината

Халхгол, Дорнод

Координати: 47°37′53″N 118°37′03″E / 47.63139° СГШ; 118.61750° ИГД / 47.63139; 118.61750
Од Википедија — слободната енциклопедија

Халхгол (монголски: Халхгол) е област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 3,203.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

47°37′53″N 118°37′03″E / 47.63139° СГШ; 118.61750° ИГД / 47.63139; 118.61750