Прејди на содржината

Бајандун, Дорнод

Координати: 49°14′38″N 113°22′29″E / 49.24389° СГШ; 113.37472° ИГД / 49.24389; 113.37472
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајандун (монголски: Баяндун) е област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 2,936.[1]

49°14′38″N 113°22′29″E / 49.24389° СГШ; 113.37472° ИГД / 49.24389; 113.37472