Бајантумен, Дорнод

Координати: 48°03′06″N 114°22′42″E / 48.05167° СГШ; 114.37833° ИГД / 48.05167; 114.37833
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајантумен (монголски: Баянтүмэнобласт во Монголија во покраината Дорнод. Во 2009 година, неговото население било 2,006.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°03′06″N 114°22′42″E / 48.05167° СГШ; 114.37833° ИГД / 48.05167; 114.37833