Ценс

Координати: 51°56′N 11°43′E / 51.933° СГШ; 11.717° ИГД / 51.933; 11.717
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грб

Ценс (германски: Zens) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од општината Берделанд.

Поврзано[уреди | уреди извор]

51°56′N 11°43′E / 51.933° СГШ; 11.717° ИГД / 51.933; 11.717