Егерсдорф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон Егерсдорф
Грб

Егерсдорф (германски: Eggersdorf) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од општината Берделанд.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Координати: 51°58′01″ N; 11°40′59″ E / 51.967° СГШ; 11.683° ИГД / 51.967; 11.683