Велслебен

Координати: 52°00′N 11°39′E / 52.000° СГШ; 11.650° ИГД / 52.000; 11.650
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грб
Црква во Велслебен

Велслебен (германски: Welsleben) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008, е дел од општината Берделанд.

Поврзано[уреди | уреди извор]

52°00′N 11°39′E / 52.000° СГШ; 11.650° ИГД / 52.000; 11.650