Клајнмилинген

Координати: 51°56′N 11°45′E / 51.933° СГШ; 11.750° ИГД / 51.933; 11.750
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грб

Клајнмилинген (германски: Kleinmühlingen) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од општината Берделанд.

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

51°56′N 11°45′E / 51.933° СГШ; 11.750° ИГД / 51.933; 11.750