Гросмилинген

Координати: 51°57′00″N 11°42′00″E / 51.950° СГШ; 11.700° ИГД / 51.950; 11.700
Од Википедија — слободната енциклопедија
Црквата во Гросмилинген
Грб

Гросмилинген (германски: Großmühlingen) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од општината Берделанд.

Поврзано[уреди | уреди извор]

51°57′00″N 11°42′00″E / 51.950° СГШ; 11.700° ИГД / 51.950; 11.700