Ајкендорф (Залцланд)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грб
Ајкендорф

Ајкендорф (германски: Eickendorf) — село и поранешна општина во округот Залцланд, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од општината Берделанд.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Координати: 51°57′00″ N; 11°40′01″ E / 51.950° СГШ; 11.667° ИГД / 51.950; 11.667