Средба (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Средба“
РежисерДимитрие Османли
СценаристКата Мисиркова - Руменова
НастапуваатНада Гешовска
Петар Арсовски
Анче Џамбазова
Елизабета Серафимова
Ацо Стефановски
Таска Балабанова
Жанрдрама
Студио„Телевизија Скопје“
Премиера1974
Времетраење48 минути
ДржаваСФРЈ СФР Југославија
Јазик

Средба — македонски филм во режија на Димитрие Османли.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]